Olağanüstü Motorlu Testere STIHL MS 462 C-M

  • Ağırlık: 6 kg motor ağırlığı, onu sınıfının en hafif profesyonel testeresi yapar
  • Güçlü performans: çok güçlü ve ergonomik olarak optimize edilmiş
  • Her görev için bir numara: ağaç devirmek, kesmek ve büyük kütükleri hasat etmek için mükemmel

(…)

Devamını oku

Mükemmellik Ödülü STIHL Teknolojisinin

STIHL MS 400 C-M, magnezyum piston teknolojisine sahip dünyanın ilk motorlu testeresidir. Bunun için özel olarak geliştirilen metal bileşen ve üretim süreci artık Uluslararası Magnezyum Derneği (IMA) tarafından tanınmış ve 2020 prestijli Mükemmellik Ödülü’nü almıştır. Magnezyum piston, Ticari (otomotiv dışında) Döküm Ürünü ve Süreci kategorilerinin galibi olmuştur.

Sıcaklık dayanımı, gözenek ve hava deliklerinin yanı sıra aşınma ve mukavemet özellikleri açısından çok yüksek kalite standartlarında seri döküm ile üretilir. Almanya, Weinsheim’daki STIHL Magnezyum Döküm Genel Müdürü Hartmut Fischer ödülle gurur duyuyor: (…)

Devamını oku

Sahte Ürünler Kullanıcıların Güvenliğini Tehdit Ediyor

Türkiye ve Avrupa pazarında farklı dağıtım kanalları aracılığıyla artan sayıda “uyumlu olmayan ürün” satılmaktadır. Bu bağlamda “uyumsuz” terimi, ilgili yasal gerekliliklerin, özellikle de kullanıcıların korunmasına yönelik güvenlik ve emisyon düzenlemelerinin yerine getirilmemesi anlamına gelir. (…)

Devamını oku

Yeni Bir Bahçe Yatağı Nasıl Oluşturulur

Sıfırdan yeni bir bahçe yatağı oluşturmak, bazıları için göz korkutucu bir görev olabilir, ancak biraz planlama ve doğru araçlarla çok eğlenceli ve faydalı bir proje olabilir.

Aşama 1:
İlk adım, üzerinde çalıştığınız bahçe yatağı ile ilgili değerlendirme yaparak, hangi mevcut çalı ve bitkilerin kalacağını ve hangilerinin kaldırılacağını belirlemektir. Bazı bitkilerin yeri değiştirilebilir,  ancak bazı bitkiler yerinde kalmayı tercih eder. Bu noktada dikkatli olmakta fayda var. Taşımak istediğiniz bitkiler için, keskin bir kürek alın ve bitkinin kök yumağına zarar vermeden, küreği bitkinin ve köklerin altına doğru alın ve bitkiyi topraktan dikkatlice ayırın. (…)

Devamını oku