Kişisel Koruyucu Ekipman (KKE) Olmadan Asla

Kişisel Koruyucu Ekipman bir veya birden fazla sağlık ve güvenlik tehlikesine karşı korunmak için kişilerce giyilmek, takılmak veya taşınmak amacıyla tasarlanmış herhangi bir cihaz, alet veya malzemeyi ifade eder.

Kesim yaparken, çalıları biçerken, budama yaparken, beton keserken, yaprakları üflerken yani kısacası STIHL ürünleri ile çalışırken mutlaka kullandığınız ürüne uygun olarak kişisel koruyucu ekipman ve donanımı takmalı ve giymelisiniz. (…)

Devamını oku

10 Güç Ürünü Bakım Önerisi

STIHL makinenizi kış uykusundan uyandırmanın tam zamanıdır. Makinenizi depodan çıkartıp, işe koyulmadan önce onları baharın yoğun işlerine hazırladığınızdan emin olun.Aşağıda ki yapılacak işler listesi size bu konuda yardımcı olacaktır.
Not: Kapsamlı bir bakım ve tamir talimatı için ürünün kullanım kılavuzuna başvurun. (…)

Devamını oku

Güvenli Çalışmanın Basit Yolları

GÜVENLİK, motorlu testere, çalı tırpanı gibi bir ürününe sahip olmanın çok önemli bileşenidir. STIHL ürünleri de bundan istisna değildir. Genel güvenlik bilgilendirmelerini her aşamada dikkate alın ve gereksiz hatalardan kaçının. Sizinle paylaştığımız bu ip uçlarını önerilen prosedürleri hatırlatması için kağıda basarak, çalışma ortamınızda görünür bir yere asınız.

Not: Bu güvenlik ipuçları pratik başvuru için hazırlanmıştır ve kapsamlı bir rehber olması amaçlanmamıştır. Daha geniş bilgi ve detay için lütfen ürünün kullanma kılavuzuna bakınız.

Genel İpuçları

STIHL ürünleri, sadece kendilerine özgü kullanım alanları için özel olarak tasarlanmış ve üretilmiştir. Bu sebeple kullanırken lütfen amacı doğrultusunda ve dikkatli olarak kullanınız.

Riski minimize etmek için, her kullanımdan önce makineyi kontrol edin ve kullanımdan sonra gerekli temizliğini ihmal etmeyin. Kendinizi korumak için güvenlik giysilerinizi giyiniz ve çevredekileri korumak için kullanım kılavuzunda belirtilen mesafelerde emniyet alanı oluşturunuz. (…)

Devamını oku

Yüksek Etanol Karışımları STIHL Ürününüze Zarar Verebilir

STIHL ürünleri %10’dan daha az etanol içeren benzin ile çalışmaya göre dizayn edilmiştir. Motorlu testerenize, tırpanınıza, üfleme makinenize koyacağınız benzin arabanıza koyduğunuz benzin ile aynı olmayabilir. (…)

Devamını oku