Hava Filtresi Bakımının Önemi

STIHL, belirli motorlar ve uygulamaları için çeşitli farklı hava filtreleri üretir. Kirli bir hava filtresi, motor performansını düşürebilir ve çalıştırmayı daha zor hale getirebilir. Mümkün olan en iyi bakımı sağlamak için STIHL aletinizin hangi tip hava filtresiyle donatıldığını bilmek önemlidir. Malzemenin türüne bağlı olarak, hava filtrenizin temizliği ve bakımı değişecektir. Filtre bakımı ile ilgili ayrıntılı talimatlar için her zaman modelinize özel kullanıcı kılavuzuna bakın. Daima orijinal STIHL filtreleriyle değiştirin ve filtre bakımı gerçekleştirirken, mümkünse filtreyi çıkarmadan önce motoru, jikle varsa jikleyi kapatın, bujiyi sökün. (…)

Devamını oku

Kişisel Koruyucu Ekipman (KKE) Olmadan Asla

Kişisel Koruyucu Ekipman bir veya birden fazla sağlık ve güvenlik tehlikesine karşı korunmak için kişilerce giyilmek, takılmak veya taşınmak amacıyla tasarlanmış herhangi bir cihaz, alet veya malzemeyi ifade eder.

Kesim yaparken, çalıları biçerken, budama yaparken, beton keserken, yaprakları üflerken yani kısacası STIHL ürünleri ile çalışırken mutlaka kullandığınız ürüne uygun olarak kişisel koruyucu ekipman ve donanımı takmalı ve giymelisiniz. (…)

Devamını oku

10 Güç Ürünü Bakım Önerisi

STIHL makinenizi kış uykusundan uyandırmanın tam zamanıdır. Makinenizi depodan çıkartıp, işe koyulmadan önce onları baharın yoğun işlerine hazırladığınızdan emin olun.Aşağıda ki yapılacak işler listesi size bu konuda yardımcı olacaktır.
Not: Kapsamlı bir bakım ve tamir talimatı için ürünün kullanım kılavuzuna başvurun. (…)

Devamını oku

Güvenli Çalışmanın Basit Yolları

GÜVENLİK, motorlu testere, çalı tırpanı gibi bir ürününe sahip olmanın çok önemli bileşenidir. STIHL ürünleri de bundan istisna değildir. Genel güvenlik bilgilendirmelerini her aşamada dikkate alın ve gereksiz hatalardan kaçının. Sizinle paylaştığımız bu ip uçlarını önerilen prosedürleri hatırlatması için kağıda basarak, çalışma ortamınızda görünür bir yere asınız.

Not: Bu güvenlik ipuçları pratik başvuru için hazırlanmıştır ve kapsamlı bir rehber olması amaçlanmamıştır. Daha geniş bilgi ve detay için lütfen ürünün kullanma kılavuzuna bakınız.

Genel İpuçları

STIHL ürünleri, sadece kendilerine özgü kullanım alanları için özel olarak tasarlanmış ve üretilmiştir. Bu sebeple kullanırken lütfen amacı doğrultusunda ve dikkatli olarak kullanınız.

Riski minimize etmek için, her kullanımdan önce makineyi kontrol edin ve kullanımdan sonra gerekli temizliğini ihmal etmeyin. Kendinizi korumak için güvenlik giysilerinizi giyiniz ve çevredekileri korumak için kullanım kılavuzunda belirtilen mesafelerde emniyet alanı oluşturunuz. (…)

Devamını oku